Menu
Nákupní košík
0
kategorie

Více o e-cigaretě

Více o e-cigaretě

 

V dnešní době je na trhu spousty elektronických cigaret, o kterých prodejci tvrdí, že jsou originál.

Co to ale originál je? Cigareta se nestane originálem pokud si na ní necháte potisknout své logo a ani se jím nestane, přestože budete tvrdit, že originálem je.

 

První elektronická cigareta (inhalátor) byla patentována v Číně v roce 2003 jejím tvůrcem Hon Likem. V roce 2005 se začala e-cigareta distribuovat i do další zemí. Nedlouho poté co se objevila elektronická cigareta na trhu, začala být dovážena i do České Republiky.

 

Elektronická cigareta se skládá z – bateriového obvodu, který je zasazen do trubičky připomínající cigaretu, atomizeru ( zařízení měnící e-liquid na páru) a zásobníku ( cartrige).

Elektronické cigarety jsou na trhu automatické nebo manuální. Automatické fungují principem, že obvod sepne hned při potažení a manuální jsou osazeny tlačítkem, které je třeba při potažní zmáčknout.

 

Atomizér je ta část elektronické cigarety, v které dochází k přeměně e-liquidu na páru. Je napájen baterií a přeměnuje se zde přiměřené množství e-liquidu. V dnešní době je konstrukce atomizéru trochu jiná – jedná se o topnou spirálku z odporového kanthalového drátu, která je v kontaktu se savým materiálem napuštěným e-liquidem ( např.knot). Sám o sobě atomizér svou konstrukcí ovlivňuje chuť e-liquidu, množství dýmu ( to též ovlivňuje e-liquid) aj.

 

 

A teď už se dostáváme podstatě věci. Na dnešním trhu je nepřeberné množství různých elektronických cigaret v různých cenových relacích. Je velmi dobré si dohledat dostupné informace týkající se elektronických cigaret na internetu a nedat na slova obchodíka, že zrovna jeho výrobek je to nejlepší, co na trhu je. Obchodík se odjaživa snaží prodat, protože chce mít zisk, ale správný obchodník a prodejce dovede nakupujícímu poradit tak, aby byl kupující spokojen. A v prodeji elektronických cigaret rozhodně neznamená to nejdražší to nejlepší.

 

Nejlepší je dojít si elektronickou cigaretu koupit do kamenné prodejny, kde si jí můžete jednak vyzkoušet a jednak ses ní seznámit. Pokud Vám bude jakýkoliv prodejce tvrdit, že má originál tak vězte, že nemá. Výrobci z Číny ( e-cigareta se převážně vyrábí v Číně) většinou nějaká autorská práva neřeší, patent má nebo nemá původní tvůrce a není známo zda byl patent prodán dál, tak aby jej mohli ostatní výrobci používat. Proto tvzení prodejců, že mají originál je zcela zcestné neboť někteří čínští výrobci sice mají ochranné známky na např.název elektronické cigarety, ale nikoliv na samotnou elektronickou cigaretu. Při výběru je tedy třeba dbát na serioznost obchodníka nikoliv na tu originalitu. Mnozí prodejci internetových aukcí nabízí elektronické cigarety za malé částky a často se pak setkávám s tím, že do prodejny chodí lidé, kterým baterie odešla do měsíce, či má slabou výdrž atd. , což poté mnoho lidí od elektronického kouření odradí.

 

Elektronické kouření je výborná alternativa klasické cigarety, sama z vlasní zkušenosti vím, že má pár zajímavých pozitiv. Po měsící užívání elektronické cigarety Vám zmizí kuřácký kašel a neustálé se zahleňování, začne se Vám lépe dýchat. Přestanete se zadýchávat a celkově se zvýší objem průdušek – vím z vlastní zkušenosti neboť jako člověk s chronickým onemocněním chodím na spirometrii a výsledky z ní jsou mnohem lepší než při kouření normální cigarety. Dalším pozitivem je zlepšená chuť – znamená to, že nemusíte tolik kořenit jídla, abyste poznal jejich výraznou chuť.

 

Toliko k elektronické cigaretě.